Ogłoszenia duszpasterskie 20.01.2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela zwykła

20.01.2019 r. 

 1. Dziś w naszej parafii przeżywamy rejonowy dzień wspólnoty Domowego Kościoła. Spotkanie rozpocznie się w kościele Mszą św. o godz. 15.00. Po Mszy św. agapa w Domu Ludowym. Zapraszam szczególnie wszystkich zainteresowanych wstąpieniem do Domowego Kościoła.
 2. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi IV Róża Pani Czesławy Śnieżek. W Dolinie w styczniu III Róża rodzin Pana Eugeniusza Kozdraś.
 3. W środę o godz. 17.40 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do uczestnictwa i składania swoich próśb i podziękowań.
 4. W czwartek od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji owocnego przeżycia Misji Świętej.
 5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy w poniedziałek św. Agnieszkę dziewicę i męczennicę, w czwartek wspomnienie św. Franciszka Salezego biskupa i doktora Kościoła, a w piątek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła – jest to także 203 rocznica założenia Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
 6. Dnia 9 lutego br. odbędzie się parafialny bal karnawałowy. Lista jest już zapełniona. Proszę, aby osoby, które zdeklarowały swoją obecność wpłacały pieniądze. Koszt od pary to 180 zł.
 7. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz. Lista darczyńców na rok 2019 wywieszona jest w gablocie. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 8. Od piątki do 2 lutego o. Proboszcz będzie nieobecny. Wyjeżdża do Kodnia na rekolekcje zakonne. Wszystkie sprawy proszę załatwiać do czwartku.
 9. Intencje mszalne na ten tydzień.
 10. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 


Ogłoszenia duszpasterskie 13.01.2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziala Chrztu Pańskiego

13.01.2019 r. 

 1. Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnie jednak śpiewamy kolędy i pozostawiamy dekorację bożonarodzeniową w kościele do 2 lutego.
 2. Dziś po sumie w kościele spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 3. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi III Róża Pani Danuty Mołczan. W Dolinie w styczniu III Róża rodzin Pana Eugeniusza Kozdraś.
 4. Zakończyła się planowa kolęda. W poniedziałek jeszcze odwiedziny na życzenie od godz. 15.00. Dziękuję wszystkim rodzinom, za gościnność, wspólną modlitwę i podejmowane sprawy o dobro naszej wspólnoty parafialnej. Za tydzień podczas Mszy św. sprawozdanie z wizyty duszpasterskiej.
 5. W poniedziałek Msza św. w Zahutyniu o godz. 8.00, od wtorku powracamy do stałego porządku. Msza św. o godz. 18.00, a przed Mszą św. różaniec.
 6. We wtorek spotkanie Rady Parafialnej w klasztorze o godz. 19.00. Zapraszam wszystkich radnych.
 7. W środę o godz. 17.40 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do uczestnictwa i składania swoich próśb i podziękowań.
 8. W środę po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej w domu katechetycznym.
 9. W czwartek od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji owocnego przeżycia Misji Świętej.  
 10. W piątek po Mszy św. spotkanie grupy młodzieżowej w domu katechetycznym.
 11. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w domu katechetycznym. Natomiast o godz. 11.00 zapraszam rodziców ministrantów na spotkanie w sprawie wyjazdu wakacyjnego.
 12. Za tydzień w niedzielę w naszej parafii przeżywać będziemy rejonowy dzień wspólnoty Domowego Kościoła. Spotkanie rozpocznie się w kościele Mszą św. o godz. 15.00. Po Mszy św. agapa w Domu Ludowym. Zapraszam szczególnie wszystkich zainteresowanych wstąpieniem do Domowego Kościoła.
 13. W tym tygodniu w liturgii wspominamy w czwartek św. Antoniego - opata, w sobotę św. Józefa Sebastiana Pelczara – patrona naszej Archidiecezji.
 14. Dnia 9 lutego br. odbędzie się parafialny bal karnawałowy. Lista jest już zapełniona. Proszę, aby osoby, które zdeklarowały swoją obecność wpłacały pieniądze. Koszt od pary to 180 zł.
 15. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary podczas kolędy oraz na kościół
  i cmentarz. Nowa lista darczyńców na rok 2019 wywieszona jest w gablocie. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 16. Z inicjatywy naszej Radnej Anety Szczepek oraz pomocy Pani Dyrektor Biblioteki Publicznej w Zagórzu Anicety Brągiel od poniedziałku 14.01.2019 zostaje wznowiona praca w Bibliotece Publicznej w Zahutyniu. Bibliotekę oraz zajęcia dla dzieci na czas zastępstwa będzie prowadziła Pani Bożena Kowalewicz z Doliny. Godziny pracy od poniedziałku do czwartku od 13:00 do 18:00. Serdecznie zapraszamy.
 17. Intencje mszalne na ten tydzień.
 18. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia

Ogłoszenia duszpasterskie 06.01.2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli

06.01.2019 r.

 1. Dziś Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie wody, kredy i kadzidła. Dziś także pierwsza niedziela miesiąca. W Dolinie po Mszy św. o godz. 8.30 nabożeństwo i wymiana tajemnic różańcowych, a w Zahutyniu po sumie.
 2. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi II Róża Pani Teresy Tchórz. W Dolinie w styczniu III Róża rodzin Pana Eugeniusza Kozdraś.
 3. W związku z kolędą Msza św. od poniedziałku do piątku w Zahutyniu o godz. 8.00, w sobotę o godz. 18.00.
 4. W środę po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. Trwają odwiedziny duszpasterskie – tzw. kolęda. Dziękujemy rodzinom, które przyjęły już kapłana. Kolęda od poniedziałku do piątku od godz. 15.00, w sobotę od godz. 9.00. Ministranci, którzy towarzyszą kapłanom, do puszek zbierają ofiary na swój wyjazd wakacyjny. Planujemy wyjazd zagraniczny, dlatego zachęcam do ofiarności.
 6. 20 stycznia 2019 r. w Gminie Zagórz odbędą się wybory Sołtysów, członków Rad Sołeckich w Gminie Zagórz oraz członków Zarządu Osiedli w mieście Zagórz. Zgodnie z kalendarzem wyborczym zgłoszenia kandydatów na Sołtysów, członków Rad Sołeckich oraz członków Zarządu Osiedli przyjmuje Gminna Komisja Wyborcza w Zagórzu do dnia 07.01.2019 r. Szczegółowe informacje dotyczące kalendarza wyborczego można uzyskać
  w Urzędzie Miasta i Gminy Zagórz lub na stronie internetowej.
 7. Za tydzień Święto Chrztu Pańskiego – zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego.
 8. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie w kościele rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 9. Dnia 9 lutego br. odbędzie się parafialny bal karnawałowy. Lista jest już zapełniona. Proszę, aby osoby, które zdeklarowały swoją obecność wpłacały pieniądze. Koszt od pary to 180 zł.
 10. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary podczas kolędy oraz kościół i cmentarz. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 11. Intencje mszalne na ten tydzień.
 12. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

Ogłoszenia duszpasterskie 30.12.2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie 

Niedziela Świętej Rodziny

30.12.2018 r. 

 1. Dziś niedziela Świętej Rodziny. Zachęcam do osobistej modlitwy za wszystkie rodziny naszej parafii. Na zakończenie każdej Mszy św. modlitwa za rodziny i błogosławieństwo rodzin.
 2. Chcę wyrazić wdzięczność za pomoc w przygotowanie i zaangażowanie w przeżycie świąt Narodzenia Pańskiego: o. Piotrowi i o. Kazimierzowi za sprawowane sakramenty i posługę kapłańską, br. Krzysztofowi za przygotowanie świąt w klasztorze i pomoc w przygotowaniu rodzinnego kolędowania, panu Organiście, młodzieży ze wspólnoty Niniwa za przygotowanie dekoracji i wystroju naszego kościoła, panom za wycięcie
  i osadzenie choinek, służbie liturgicznej za piękne przygotowanie liturgii, sprzątającym kościół. Wszystkim za okazane dobre serce, poświęcony czas i zaangażowanie serdeczne Bóg zapłać.
 3. Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszam na Mszę św. i nabożeństwo dziękczynne w Dolinie o godz. 17.00 w Zahutyniu o godz. 18.00.
 4. We wtorek Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi – NOWY ROK. Dzień modlitw o pokój na świecie. Przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. Msze św. jak w niedzielę z wyjątkiem, że nie ma Mszy św. o godz. 7.00.
 5. W środę po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. Trwają odwiedziny duszpasterskie – tzw. kolęda. Dziękujemy rodzinom, które przyjęły już kapłana. Jutro kolęda od godz. 9.00 do 12.00. W nowy rok kolędy nie ma. Po nowym roku kolęda od środy do piątku od godz. 15.00, w sobotę od godz. 9.00. Ministranci, którzy towarzyszą kapłanom, do puszek zbierają ofiary na swój wyjazd wakacyjny. Planujemy wyjazd zagraniczny, dlatego zachęcam do ofiarności.
 7. W związku z kolędą Msza św. od środy do piątku w Zahutyniu o godz. 8.00.
 8. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi I Róża Pani Doroty Szczudlik. W Dolinie w styczniu III Róża rodzin Pana Eugeniusza Kozdraś.
 9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Adoracja pierwszoczwartkowa z racji kolędy została przeniesiona na czwartek po zakończeniu kolędy 17 stycznia 2019 r. Od tego czwartki Adoracja Najświętszego Sakramentu pół godziny przed Msza św. w każdy czwartek w intencji o dobre owoce Misji Świętej.
 10. W pierwszy piątek miesiąca Msza św. i nabożeństwo w Zahutyniu o godz. 8.00 w Dolinie o godz. 17.00.
 11. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Podczas każdej Mszy św. poświęcimy wodę, kredę i kadzidło. Za tydzień również pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych. W Dolinie nabożeństwo po Mszy św. o godz. 8.30, w Zahutyniu po Mszy św. o godz. 11.30.
 12. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary podczas kolędy oraz kościół i cmentarz. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 13. Intencje mszalne na ten tydzień.
 14. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

Ogłoszenia duszpasterskie 23.12.2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie 

IV Niedziela Adwentu

23.12.2018 r. 

 1. Dziś rocznica święceń biskupich ks. abp. Adama Szala, a jutro dzień jego imienin. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Pasterzu.
 2. Jutro Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Tradycyjnie w tym dniu zachowujemy post. Zadbajmy o tradycyjną, katolicką oprawę wieczerzy. To niezwykła okazja do pojednania, do wyciągnięcia dłoni do tych, wobec których ciężko nam się przełamać. Oby na Wigilii nie zabrakło wspólnej modlitwy, lektury Pisma św. łamania opłatkiem, śpiewu kolęd. W tym dniu nie stawiajmy na stole i nie spożywajmy alkoholu. Niech w naszych domach będzie zachowany prawdziwie chrześcijański charakter Świąt Bożego Narodzenia.
 3. Jutro dzień wigilii Bożego Narodzenia. Msza św. w Zahutyniu o godz. 8.00. W Dolinie pasterka o godz. 22.00, a Zahutyniu o północy. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości. Składka z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.
 4. W dzień Bożego Narodzenia porządek Mszy św. jak w niedzielę z wyjątkiem, że nie ma w Zahutyniu Mszy św. o godz. 7.00. W drugi dzień świąt porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.
 5. W dzień Bożego Narodzenia można zyskać odpust zupełny za uczestnictwo przez radio lub telewizję w błogosławieństwie papieskim Urbi et Orbi.
 6. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy o godz. 16.00 do kościoła na rodzinne kolędowanie. Zapraszamy całe rodziny, będziemy wykonywać karaoke kolęd. Dzieci, które uczestniczyły w Roratach proszę o przyniesienie swoich plansz z naklejkami.
 7.  W pierwszy i drugi dzień świąt kościół będzie otwarty od sumy do godz. 18.00. Zachęcamy do nawiedzenia naszej świątyni i modlitwy przy stajence.
 8. Odwiedziny kolędowe rozpoczniemy 27 grudnia. W tym roku do końca grudnia będzie nas chodziło po kolędzie trzech Ojców. Rozpoczęcie kolędy od godz. 9.00. Ministranci, którzy towarzyszą kapłanom, do puszek zbierają ofiary na swój wyjazd wakacyjny. Planujemy wyjazd zagraniczny, dlatego zachęcam do ofiarności.
 9. W czwartek święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, podczas Mszy św. o godz. 18.00 obrzęd błogosławieństwa wina.
 10. W piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 11. W zakrystii w Zahutyniu pojawiły się nowe meble. W Dolinie pojawią się po nowym roku. Dziękuję Panu Grzegorzowi Barzyckiemu za ich wykonanie. W zeszłą niedzielę na ten cel zebraliśmy 4835 zł. (W Zahutyniu 2892 zł, w Dolinie 1943 zł). Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję także Radnym za przeprowadzenie zbiórki. Po nowym roku II tura zbiórki. O terminie wcześniej zostaniemy poinformowani.
 12. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi VI Róża Pani Krystyny Pelc. W Dolinie w grudniu II Róża Pani Mieczysławy Haduch.
 13. Za tydzień niedziela Świętej Rodziny.
 14. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Zaktualizowana lista darczyńców wywieszona jest w gablocie ogłoszeń. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 15. Intencje mszalne na ten tydzień.
 16. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.