Ogłoszenia duszpasterskie 09.12.2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Adwentu

09.12.2018 r. 

 1. Dziś gościmy Ojców z Prokury Misyjnej z Poznania. Bóg zapłać za głoszone Słowo Boże. O godz. 15.00 Msza św. w intencji Przyjaciół Misji, a po niej spotkanie opłatkowe w domu katechetycznym. Zapraszamy wszystkich Przyjaciół Misji oraz wszystkich, którzy chcieliby nimi zostać.
 2. Dziś podczas Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych. Po Mszy św. w kościele krótkie spotkanie z rodzicami.
 3. Dziś podczas każdej Mszy św. poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Opłatki jak i świece wigilijne w tym roku rozniosą do naszych domów w poniedziałek i wtorek (10 i 11 grudnia) Radni Parafialni. Ofiary składane przy okazji nabywania opłatków zostaną przeznaczone na ogrzewanie kościołów i cele inwestycyjne. Świece Caritas są w cenie duża 12 zł, mała 5 zł. Proszę o życzliwe przyjęcie Radnych w naszych domach.
 4. W okresie Adwentu zapraszamy na Roraty. Roraty dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W czasie tegorocznych Rorat poznajemy Głównych Patronów Polski. Natomiast Roraty dla dorosłych z kazaniem dla dorosłych w każdą sobotę Adwentu o godz. 7.00. Po Roratach przed kościołem zostaniemy poczęstowani gorącym kakao lub pyszną korzenną herbatką z receptury naszego kucharza br. Krzysztofa. Zachęcam dorosłych na Roraty przygotowane specjalnie dla nich.
 5. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi IV Róża Pani Czesławy Śnieżek. W Dolinie w grudniu II Róża Pani Mieczysławy Haduch.
 6. Spotkanie Akcji Katolickiej w środę po Mszy św. wieczornej w domu katechetycznym.
 7. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 8.30.
 8. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy młodzieżowej w salce katechetycznej.
 9. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 10.00 w kościele.
 10. Już dziś informuję, że spowiedź adwentowa przed świętami w naszej parafii odbędzie się w środę 19 grudnia od godz. 15.00 do 17.00. Zachęcam do przygotowania się i skorzystania.
 11. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 12. Za tydzień po Mszach św. przed kościołem zbiórka inwestycyjna na meble do zakrystii, którą przeprowadzą Radni Parafialni. Już dziś za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 13. Za tydzień w naszej parafii będziemy gościli O. dra Grzegorza Rurańskiego OMI, prefekta studiów w naszym Oblackim Wyższym Seminarium Duchownym w Obrze. Ojciec będzie głosił Słowo Boże, a taca przeznaczona będzie na nasze misyjne seminarium.
 14. Przypominam, że rozpoczęły się zapisy na parafialny bal karnawałowy który odbędzie się 9 lutego 2019 roku w Domu Ludowym. Zapisy w zakrystii. Cena od pary to 180 zł.
 15. Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Zagórzu poszukuje pracownika na zastępstwo do Biblioteki w Zahutyniu w godzinach pracy od 14:00 do 19:00 4 dni w tygodniu w okresie od stycznia 2019 do sierpnia 2019). Prosimy o kontakt w tej sprawie z Panią Dyrektor Anicetą Brągiel. Kontakt  telefoniczny:  602511018.
 16. Burmistrz miasta i gminy Zagórz oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Zagórzu zapraszają na II Zagórski Jarmark Bożonarodzeniowy 14 grudnia w piątek w godz. od 15.00 do 19.00 w Sali Eksploatacji PKP w Zagórzu.
 17. Intencje mszalne na ten tydzień.
 18. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz owocnego czasu Adwentu, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

Ogłoszenia duszpasterskie 02.12.2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Adwentu

02.12.2018 r. 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczni i nowy okres zwany Adwentem – czas oczekiwania na Narodziny Chrystusa i Jego powtórne przyjście. Nowy rok duszpasterski przeżywać będziemy pod hasłem W mocy Bożego Ducha. Dziś również pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych oraz nabożeństwa w Dolinie po Mszy św. o godz. 8.30, w Zahutyniu po sumie.
 2. Dziś gościmy w naszej parafii kleryka Michała z Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. Kleryk Mateusz po Mszach św. przed kościołem będzie rozprowadzał kalendarze z których dochód przeznczony jest na utrzymanie Seminarium. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na Seminarium w Przemyślu.
 3. W okresie Adwentu zapraszamy na Roraty. Roraty dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W czasie tegorocznych Rorat poznamy postaci Głównych Patronów Polski, będziemy też zapalać siedmioramienny świecznik symbolizujący siedem stanów, oraz otrzymywać codziennie zadanie z Parafialnego Kalendarza Adwentowego i wiele innych niespodzianek, ale o tym dowiemy się w czasie Rorat. Serdecznie zapraszamy. Proszę rodziców o pomoc w przygotowaniu lampionów i zachęcanie najmłodszych własnym przykładem. Natomiast Roraty dla dorosłych z kazaniem dla dorosłych w każdą sobotę Adwentu o godz. 7.00. Po Roratach przed kościołem zostaniemy poczęstowani gorącym kakao z receptury naszego kucharza br. Krzysztofa. Zachęcam dorosłych na Roraty przygotowane specjalnie dla nich.
 4. Za tydzień w II niedzielę Adwentu 9 grudnia zostaną pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Opłatki jak i świece wigilijne w tym roku rozniosą do naszych domów 10 i 11 grudnia Radni Parafialni. Ofiary składane przy okazji nabywania opłatków zostaną przeznaczone na ogrzewanie kościołów i cele inwestycyjne. Świece Caritas są w cenie duża 12 zł, mała 5 zł. Proszę o życzliwe przyjęcie Radnych w naszych domach.
 5. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi III Róża Pani Danuty Mołczan. W Dolinie w grudniu II Róża Pani Mieczysławy Haduch.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. Odwiedziny chorych odbędą się przed świętami 14 grudnia.
 7. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy młodzieżowej w salce katechetycznej.
 8. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 10.00 w domu katechetycznym.
 9. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej. Bóg zapłać Panu Piotrowi Czaja za wykonanie świecznika na Roraty. Już dziś zapowiadam 16 grudnia zbiórkę inwestycyjną na meble do zakrystii, którą przeprowadzą Radni Parafialni.
 10. Za tydzień gościć będziemy Ojców z Prokury Misyjnej z Poznania. Będą głosić Słowo Boże. O godz. 15.00 Msza św. w intencji Przyjaciół Misji, a po niej spotkanie opłatkowe w Domu Ludowym. Zapraszamy wszystkich Przyjaciół Misji.
 11. Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych. Po Mszy św. w kościele krótkie spotkanie z rodzicami.
 12. Przypominam, że rozpoczęły się zapisy na parafialny bal karnawałowy który odbędzie się 9 lutego 2019 roku w Domu Ludowym. Zapisy w zakrystii. Cena od pary to 180 zł.
 13. Intencje mszalne na ten tydzień.
 14. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz owocnego czasu Adwentu, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

Ogłoszenia duszpasterskie 25.11.2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie 

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 

25.11.2018 r.

 1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. W Dolinie po Mszy św. o godz. 8.30, a w Zahutyniu po Sumie wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i odmówienie Aktu Poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Za publiczne odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi II Róża Pani Teresy Tchórz. W Dolinie do końca listopada I Róża Pani Małgorzaty Gosztyła, a w grudniu II Róża Pani Mieczysławy Haduch.
 3. W środę o godz.40 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do składania swoich próśb i podziękowań do skrzyneczki na końcu ławek.
 4. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy młodzieżowej w salce katechetycznej.
 5. W piątek święto św. Andrzeja, apostoła. W tym tygodniu przypada także pierwsza sobota miesiąca.
 6. W sobotę wyjazd ministrantów na basen. Zbiórka przy domu katechetycznym o godz. 9.15.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas oczekiwania na Narodziny Chrystusa i Jego powtórne przyjście. W II niedzielę Adwentu 9 grudnia zostaną pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Opłatki jak i świece wigilijne w tym roku rozniosą do naszych domów 10 i 11 grudnia Radni Parafialni. Ofiary składane przy okazji nabywania opłatków zostaną przeznaczone na ogrzewanie kościołów i cele inwestycyjne. Świece Caritas są w cenie duża 12 zł, mała 5 zł. Proszę o życzliwe przyjęcie Radnych w naszych domach.
 8. Już dziś zapowiadam zbiórkę inwestycyjną na meble do zakrystii. Zbiórkę przed kościołem 16 grudnia przeprowadzą Radni Parafialni.
 9. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej: sery i masło.
 10. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych oraz nabożeństwa w Dolinie po Mszy św. o godz. 8.30, w Zahutyniu po sumie.
 11. Za tydzień w naszej parafii gościć będziemy kleryka Mateusza z Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. Będzie po Mszach św. przed kościołem rozprowadzał kalendarze z których dochód przeznczony jest na utrzymanie Seminarium. Taca za tydzień również przeznaczona jest na Seminarium w Przemyślu.
 12. Informuję, że rozpoczęły się zapisy na parafialny bal karnawałowy który odbędzie się 9 lutego 2019 roku w Domu Ludowym. Zapisy w zakrystii. Cena od pary to 180 zł.
 13. Intencje mszalne na ten tydzień.
 14. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

Ogłoszenia duszpasterskie 18.11.2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie 

XXXIII niedziela zwykła 

18.11.2018 r. 

 1. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi I Róża Pani Doroty Szczudlik. W Dolinie do końca listopada I Róża Pani Małgorzaty Gosztyła.
 2. W poniedziałek spotkanie Rady Parafialnej w klasztorze o godz.19.00.
 3. W środę o godz. 17.40 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do składania swoich próśb i podziękowań do skrzyneczki na końcu ławek.
 4. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej w salce katechetycznej.
 5. W czwartek wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej. Pamiętajmy w naszej modlitwie o Panu Tadeuszu naszym organiście.
 6. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy młodzieżowej w salce katechetycznej.
 7. Zbiórka dla ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w kościele.
 8. W sobotę po Mszy św. wieczornej w kościele spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania.
 9. Za tydzień Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego. To także dzień patronalny Liturgicznej Służby Ołtarza i Akcji Katolickiej. Zapraszam wszystkich ministrantów z rodzinami i wspólnotę Akcji Katolickiej na Mszę św. w ich intencji o godz. 11.30. W czasie Mszy św. ministranci odnowią swoje przyrzeczenia.
 10. W imieniu Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, Rady Rodziców i uczniów dziękuję za obecność, wsparcie i pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu uroczystości 100 lecia Niepodległości oraz 80 lecia szkoły i nadania jej imienia płk Władysława Beliny-Prażmowskiego. Uczniom i nauczycielom szczególnie dziękuję za przepiękne przygotowane akademie pełne wzruszeń. Panu Piotrowi Czaja dziękuję za przygotowanie metalowych ogrodzeń zabezpieczających nasze dęby. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia naszych uroczystości składam serdeczne Bóg zapłać.
 11. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 12. W zakrystii są do nabycia kalendarze rolnicze na 2019 rok w cenie 25 zł.
 13. Intencje mszalne na ten tydzień.
 14. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

Ogłoszenia duszpasterskie 11.11.2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie 

XXXII niedziela zwykła

11.11.2018 r. 

 1. Dziś 11 listopada 100 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zachęcam do modlitwy za naszą Ojczyznę i za poległych w Jej obronie. Dziś także decyzją Arcybiskupa Przemyskiego o godz. 12.00 we wszystkich kościołach i kaplicach Archidiecezji zabiją dzwony.
 2. W Zahutyniu także chcemy świętować 100 - lecie Niepodległości. Zapraszam na uroczystą Mszę św. o godz. 11.30. Przed Mszą św. uroczyście posadzimy dąb na pamiątkę tego wydarzenia. Po Mszy św. zapraszamy na montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły.
 3. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi VI Róża Pani Krystyny Pelc. W Dolinie do końca listopada I Róża Pani Małgorzaty Gosztyła.
 4. W środę o godz.40 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do składania swoich próśb i podziękowań do skrzyneczki na końcu ławek.
 5. W imieniu Dyrekcji szkoły, nauczycieli, pracowników i uczniów zapraszam 16 listopada na uroczystość nadania Szkole Podstawowej w Zahutyniu imienia płk Władysława Beliny-Prażmowskiego. Tego dnia obchodzimy także jubileusz 80 - lecia istnienia naszej szkoły. Uroczystość rozpocznie się w naszym kościele Mszą św. o godz. 10.00. Po Mszy św. uroczyste zasadzenie dębu pamięci. O godz. 11.30 w szkole odsłonięcie tablic pamiątkowych i część artystyczna w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie wszystkich absolwentów. Niech to będzie wielkie święto nas wszystkich.
 6. Zbiórka dla ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w salce katechetycznej.
 7. Spotkanie młodzieżowej grupy wyjątkowo nie w piątek z racji uroczystości, ale w sobotę po Mszy św. wieczornej.
 8. Proboszcz w tym tygodniu od wtorku do czwartku będzie nieobecny. Pilne sprawy proszę załatwiać do poniedziałku.
 9. Już dziś zapraszam i zapowiadam spotkanie Rady Parafialnej w klasztorze w poniedziałek 19 listopada o godz. 19.00.
 10. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 11. W zakrystii są do nabycia kalendarze rolnicze na 2019 rok w cenie 25 zł.
 12. Intencje mszalne na ten tydzień.
 13. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.