Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela zwykła

10.02.2019 r. 

 1. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi I Róża Pani Doroty Szczudlik. W Dolinie w lutym I Róża Pani Małgorzaty Gosztyła.
 2. W poniedziałek przypada wspomnienie NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. W tym roku z racji Misji Świętych dzień chorego w naszej parafii odbędzie się 22 czerwca. Wtedy też będzie Msza św. z sakramentem namaszczenia chorych.
 3. W środę o godz. 17.40 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do uczestnictwa i składania swoich próśb i podziękowań.
 4. W czwartek od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji owocnego przeżycia Misji Świętej.
 5. Od poniedziałku w naszym województwie rozpoczynają się ferie zimowe. Zapraszam młodzież w pierwszym tygodniu ferii od poniedziałku do czwartku do domu katechetycznego na pogodne wieczory. Będzie czas na wspólną zabawę, dobry film i pomysł na aktywne spędzenie wieczoru w gronie rówieśników.
 6. Pragnę serdecznie podziękować za pomoc w posprzątaniu kościołów z dekoracji bożonarodzeniowych. Za poświęcony czas i okazaną dobroć serdeczne Bóg zapłać.
 7. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej. Bóg zapłać za ofiary na meble do zakrystii. W zeszłym tygodniu Radni zebrali przed kościołem na ten cel 2655 zł., co razem daje kwotę 7490 zł. Dziękuję Radnym za przeprowadzenie zbiórki. W najbliższym czasie czekają nas zbiórki na nowe konfesjonały i oblacki krzyż misyjny.
 8. Za tydzień w niedzielę 17 lutego będziemy obchodzić 193 rocznicę zatwierdzenia przez Stolicę Apostolską Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Zapraszam na uroczystą sumę w intencji naszego Zgromadzenia w czasie której Oblaci z naszego klasztoru odnowią swoje śluby zakonne.
 9. Od 6 marca czyli od środy popielcowej do rozpoczęcia Misji Świętych chcemy podjąć w naszej parafii post o chlebie i wodzie. W zakrystii jest lista. Zainteresowanych proszę o wpisywanie się w wybrany dzień z wyjątkiem niedziel, jedna osoba na dzień. Można też podjąć osobiste zobowiązanie ofiarując je w intencji owoców Misji Parafialnej. Za zaangażowanie i podjętą troskę o zbawienie naszej wspólnoty parafialnej składam serdeczne Bóg zapłać.
 10. Intencje mszalne na ten tydzień.
 11. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.