Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziala Chrztu Pańskiego

13.01.2019 r. 

 1. Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnie jednak śpiewamy kolędy i pozostawiamy dekorację bożonarodzeniową w kościele do 2 lutego.
 2. Dziś po sumie w kościele spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 3. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi III Róża Pani Danuty Mołczan. W Dolinie w styczniu III Róża rodzin Pana Eugeniusza Kozdraś.
 4. Zakończyła się planowa kolęda. W poniedziałek jeszcze odwiedziny na życzenie od godz. 15.00. Dziękuję wszystkim rodzinom, za gościnność, wspólną modlitwę i podejmowane sprawy o dobro naszej wspólnoty parafialnej. Za tydzień podczas Mszy św. sprawozdanie z wizyty duszpasterskiej.
 5. W poniedziałek Msza św. w Zahutyniu o godz. 8.00, od wtorku powracamy do stałego porządku. Msza św. o godz. 18.00, a przed Mszą św. różaniec.
 6. We wtorek spotkanie Rady Parafialnej w klasztorze o godz. 19.00. Zapraszam wszystkich radnych.
 7. W środę o godz. 17.40 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do uczestnictwa i składania swoich próśb i podziękowań.
 8. W środę po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej w domu katechetycznym.
 9. W czwartek od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji owocnego przeżycia Misji Świętej.  
 10. W piątek po Mszy św. spotkanie grupy młodzieżowej w domu katechetycznym.
 11. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w domu katechetycznym. Natomiast o godz. 11.00 zapraszam rodziców ministrantów na spotkanie w sprawie wyjazdu wakacyjnego.
 12. Za tydzień w niedzielę w naszej parafii przeżywać będziemy rejonowy dzień wspólnoty Domowego Kościoła. Spotkanie rozpocznie się w kościele Mszą św. o godz. 15.00. Po Mszy św. agapa w Domu Ludowym. Zapraszam szczególnie wszystkich zainteresowanych wstąpieniem do Domowego Kościoła.
 13. W tym tygodniu w liturgii wspominamy w czwartek św. Antoniego – opata, w sobotę św. Józefa Sebastiana Pelczara – patrona naszej Archidiecezji.
 14. Dnia 9 lutego br. odbędzie się parafialny bal karnawałowy. Lista jest już zapełniona. Proszę, aby osoby, które zdeklarowały swoją obecność wpłacały pieniądze. Koszt od pary to 180 zł.
 15. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary podczas kolędy oraz na kościół
  i cmentarz. Nowa lista darczyńców na rok 2019 wywieszona jest w gablocie. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 16. Z inicjatywy naszej Radnej Anety Szczepek oraz pomocy Pani Dyrektor Biblioteki Publicznej w Zagórzu Anicety Brągiel od poniedziałku 14.01.2019 zostaje wznowiona praca w Bibliotece Publicznej w Zahutyniu. Bibliotekę oraz zajęcia dla dzieci na czas zastępstwa będzie prowadziła Pani Bożena Kowalewicz z Doliny. Godziny pracy od poniedziałku do czwartku od 13:00 do 18:00. Serdecznie zapraszamy.
 17. Intencje mszalne na ten tydzień.
 18. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia