Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli

06.01.2019 r.

 1. Dziś Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie wody, kredy i kadzidła. Dziś także pierwsza niedziela miesiąca. W Dolinie po Mszy św. o godz. 8.30 nabożeństwo i wymiana tajemnic różańcowych, a w Zahutyniu po sumie.
 2. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi II Róża Pani Teresy Tchórz. W Dolinie w styczniu III Róża rodzin Pana Eugeniusza Kozdraś.
 3. W związku z kolędą Msza św. od poniedziałku do piątku w Zahutyniu o godz. 8.00, w sobotę o godz. 18.00.
 4. W środę po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. Trwają odwiedziny duszpasterskie – tzw. kolęda. Dziękujemy rodzinom, które przyjęły już kapłana. Kolęda od poniedziałku do piątku od godz. 15.00, w sobotę od godz. 9.00. Ministranci, którzy towarzyszą kapłanom, do puszek zbierają ofiary na swój wyjazd wakacyjny. Planujemy wyjazd zagraniczny, dlatego zachęcam do ofiarności.
 6. 20 stycznia 2019 r. w Gminie Zagórz odbędą się wybory Sołtysów, członków Rad Sołeckich w Gminie Zagórz oraz członków Zarządu Osiedli w mieście Zagórz. Zgodnie z kalendarzem wyborczym zgłoszenia kandydatów na Sołtysów, członków Rad Sołeckich oraz członków Zarządu Osiedli przyjmuje Gminna Komisja Wyborcza w Zagórzu do dnia 07.01.2019 r. Szczegółowe informacje dotyczące kalendarza wyborczego można uzyskać
  w Urzędzie Miasta i Gminy Zagórz lub na stronie internetowej.
 7. Za tydzień Święto Chrztu Pańskiego – zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego.
 8. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie w kościele rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 9. Dnia 9 lutego br. odbędzie się parafialny bal karnawałowy. Lista jest już zapełniona. Proszę, aby osoby, które zdeklarowały swoją obecność wpłacały pieniądze. Koszt od pary to 180 zł.
 10. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary podczas kolędy oraz kościół i cmentarz. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 11. Intencje mszalne na ten tydzień.
 12. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.