Ogłoszenia duszpasterskie 

Niedziela Świętej Rodziny

30.12.2018 r. 

 1. Dziś niedziela Świętej Rodziny. Zachęcam do osobistej modlitwy za wszystkie rodziny naszej parafii. Na zakończenie każdej Mszy św. modlitwa za rodziny i błogosławieństwo rodzin.
 2. Chcę wyrazić wdzięczność za pomoc w przygotowanie i zaangażowanie w przeżycie świąt Narodzenia Pańskiego: o. Piotrowi i o. Kazimierzowi za sprawowane sakramenty i posługę kapłańską, br. Krzysztofowi za przygotowanie świąt w klasztorze i pomoc w przygotowaniu rodzinnego kolędowania, panu Organiście, młodzieży ze wspólnoty Niniwa za przygotowanie dekoracji i wystroju naszego kościoła, panom za wycięcie
  i osadzenie choinek, służbie liturgicznej za piękne przygotowanie liturgii, sprzątającym kościół. Wszystkim za okazane dobre serce, poświęcony czas i zaangażowanie serdeczne Bóg zapłać.
 3. Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszam na Mszę św. i nabożeństwo dziękczynne w Dolinie o godz. 17.00 w Zahutyniu o godz. 18.00.
 4. We wtorek Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi – NOWY ROK. Dzień modlitw o pokój na świecie. Przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. Msze św. jak w niedzielę z wyjątkiem, że nie ma Mszy św. o godz. 7.00.
 5. W środę po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. Trwają odwiedziny duszpasterskie – tzw. kolęda. Dziękujemy rodzinom, które przyjęły już kapłana. Jutro kolęda od godz. 9.00 do 12.00. W nowy rok kolędy nie ma. Po nowym roku kolęda od środy do piątku od godz. 15.00, w sobotę od godz. 9.00. Ministranci, którzy towarzyszą kapłanom, do puszek zbierają ofiary na swój wyjazd wakacyjny. Planujemy wyjazd zagraniczny, dlatego zachęcam do ofiarności.
 7. W związku z kolędą Msza św. od środy do piątku w Zahutyniu o godz. 8.00.
 8. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi I Róża Pani Doroty Szczudlik. W Dolinie w styczniu III Róża rodzin Pana Eugeniusza Kozdraś.
 9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Adoracja pierwszoczwartkowa z racji kolędy została przeniesiona na czwartek po zakończeniu kolędy 17 stycznia 2019 r. Od tego czwartki Adoracja Najświętszego Sakramentu pół godziny przed Msza św. w każdy czwartek w intencji o dobre owoce Misji Świętej.
 10. W pierwszy piątek miesiąca Msza św. i nabożeństwo w Zahutyniu o godz. 8.00 w Dolinie o godz. 17.00.
 11. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Podczas każdej Mszy św. poświęcimy wodę, kredę i kadzidło. Za tydzień również pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych. W Dolinie nabożeństwo po Mszy św. o godz. 8.30, w Zahutyniu po Mszy św. o godz. 11.30.
 12. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary podczas kolędy oraz kościół i cmentarz. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 13. Intencje mszalne na ten tydzień.
 14. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.