Ogłoszenia duszpasterskie 

IV Niedziela Adwentu

23.12.2018 r. 

 1. Dziś rocznica święceń biskupich ks. abp. Adama Szala, a jutro dzień jego imienin. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Pasterzu.
 2. Jutro Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Tradycyjnie w tym dniu zachowujemy post. Zadbajmy o tradycyjną, katolicką oprawę wieczerzy. To niezwykła okazja do pojednania, do wyciągnięcia dłoni do tych, wobec których ciężko nam się przełamać. Oby na Wigilii nie zabrakło wspólnej modlitwy, lektury Pisma św. łamania opłatkiem, śpiewu kolęd. W tym dniu nie stawiajmy na stole i nie spożywajmy alkoholu. Niech w naszych domach będzie zachowany prawdziwie chrześcijański charakter Świąt Bożego Narodzenia.
 3. Jutro dzień wigilii Bożego Narodzenia. Msza św. w Zahutyniu o godz. 8.00. W Dolinie pasterka o godz. 22.00, a Zahutyniu o północy. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości. Składka z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.
 4. W dzień Bożego Narodzenia porządek Mszy św. jak w niedzielę z wyjątkiem, że nie ma w Zahutyniu Mszy św. o godz. 7.00. W drugi dzień świąt porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.
 5. W dzień Bożego Narodzenia można zyskać odpust zupełny za uczestnictwo przez radio lub telewizję w błogosławieństwie papieskim Urbi et Orbi.
 6. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy o godz. 16.00 do kościoła na rodzinne kolędowanie. Zapraszamy całe rodziny, będziemy wykonywać karaoke kolęd. Dzieci, które uczestniczyły w Roratach proszę o przyniesienie swoich plansz z naklejkami.
 7.  W pierwszy i drugi dzień świąt kościół będzie otwarty od sumy do godz. 18.00. Zachęcamy do nawiedzenia naszej świątyni i modlitwy przy stajence.
 8. Odwiedziny kolędowe rozpoczniemy 27 grudnia. W tym roku do końca grudnia będzie nas chodziło po kolędzie trzech Ojców. Rozpoczęcie kolędy od godz. 9.00. Ministranci, którzy towarzyszą kapłanom, do puszek zbierają ofiary na swój wyjazd wakacyjny. Planujemy wyjazd zagraniczny, dlatego zachęcam do ofiarności.
 9. W czwartek święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, podczas Mszy św. o godz. 18.00 obrzęd błogosławieństwa wina.
 10. W piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 11. W zakrystii w Zahutyniu pojawiły się nowe meble. W Dolinie pojawią się po nowym roku. Dziękuję Panu Grzegorzowi Barzyckiemu za ich wykonanie. W zeszłą niedzielę na ten cel zebraliśmy 4835 zł. (W Zahutyniu 2892 zł, w Dolinie 1943 zł). Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję także Radnym za przeprowadzenie zbiórki. Po nowym roku II tura zbiórki. O terminie wcześniej zostaniemy poinformowani.
 12. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi VI Róża Pani Krystyny Pelc. W Dolinie w grudniu II Róża Pani Mieczysławy Haduch.
 13. Za tydzień niedziela Świętej Rodziny.
 14. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Zaktualizowana lista darczyńców wywieszona jest w gablocie ogłoszeń. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 15. Intencje mszalne na ten tydzień.
 16. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.