Ogłoszenia duszpasterskie 

III Niedziela Adwentu – Gaudete

16.12.2018 r. 

 1. Dziś gościmy O. dra Grzegorza Rurańskiego OMI, prefekta studiów w naszym Oblackim Wyższym Seminarium Duchownym w Obrze. Bóg zapłać za głoszone Słowo Boże. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na nasze seminarium w Obrze.
 2. Dziś po Mszach św. przed kościołem zbiórka inwestycyjna na meble do zakrystii, którą przeprowadzą Radni Parafialni. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. W okresie Adwentu zapraszamy na Roraty. Roraty dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W czasie tegorocznych Rorat poznajemy Głównych Patronów Polski. Natomiast Roraty dla dorosłych z kazaniem dla dorosłych w sobotę o godz. 7.00. Po Roratach przed kościołem zostaniemy poczęstowani przez wspólnotę Kościoła Domowego gorącym kakao lub pyszną korzenną herbatką z receptury naszego kucharza
  br. Krzysztofa. Zachęcam dorosłych na Roraty przygotowane specjalnie dla nich.
 4. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi V Róża Pana Zdzisława Bara. W Dolinie w grudniu II Róża Pani Mieczysławy Haduch.
 5. Spowiedź adwentowa przed świętami w naszej parafii w środę 19 grudnia od godz. 15.00 do 17.00. Spowiedź również w tygodniu pół godziny przed każdą Mszą św. Zachęcam do przygotowania się i skorzystania i nie odkładania spowiedzi na ostatnią chwilę.
 6. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 10.00 w kościele.
 7. Dziękuję Radnym Parafialnym za rozniesienie opłatków i świec do domów naszych parafian. Ofiary składane za opłatki przeznaczone są na ogrzewanie kościołów i cele inwestycyjne. Jeśli do kogoś nie dotarli Radni, albo nie było nikogo w domu po Mszach św. można nabyć opłatki w zakrystii.
 8. W gablocie i na naszych stronach internetowych znajduje się plan wizyty duszpasterskiej – kolędy. Proszę zapoznać się z tegorocznym planem i jeśli są jakieś błędy proszę o informację.
 9. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 10. Przypominam, że rozpoczęły się zapisy na parafialny bal karnawałowy który odbędzie się 9 lutego 2019 roku w Domu Ludowym. Zapisy w zakrystii. Cena od pary to 180 zł.
 11. Intencje mszalne na ten tydzień.
 12. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz owocnego czasu Adwentu, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.