Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Adwentu

09.12.2018 r. 

 1. Dziś gościmy Ojców z Prokury Misyjnej z Poznania. Bóg zapłać za głoszone Słowo Boże. O godz. 15.00 Msza św. w intencji Przyjaciół Misji, a po niej spotkanie opłatkowe w domu katechetycznym. Zapraszamy wszystkich Przyjaciół Misji oraz wszystkich, którzy chcieliby nimi zostać.
 2. Dziś podczas Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych. Po Mszy św. w kościele krótkie spotkanie z rodzicami.
 3. Dziś podczas każdej Mszy św. poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Opłatki jak i świece wigilijne w tym roku rozniosą do naszych domów w poniedziałek i wtorek (10 i 11 grudnia) Radni Parafialni. Ofiary składane przy okazji nabywania opłatków zostaną przeznaczone na ogrzewanie kościołów i cele inwestycyjne. Świece Caritas są w cenie duża 12 zł, mała 5 zł. Proszę o życzliwe przyjęcie Radnych w naszych domach.
 4. W okresie Adwentu zapraszamy na Roraty. Roraty dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W czasie tegorocznych Rorat poznajemy Głównych Patronów Polski. Natomiast Roraty dla dorosłych z kazaniem dla dorosłych w każdą sobotę Adwentu o godz. 7.00. Po Roratach przed kościołem zostaniemy poczęstowani gorącym kakao lub pyszną korzenną herbatką z receptury naszego kucharza br. Krzysztofa. Zachęcam dorosłych na Roraty przygotowane specjalnie dla nich.
 5. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi IV Róża Pani Czesławy Śnieżek. W Dolinie w grudniu II Róża Pani Mieczysławy Haduch.
 6. Spotkanie Akcji Katolickiej w środę po Mszy św. wieczornej w domu katechetycznym.
 7. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 8.30.
 8. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy młodzieżowej w salce katechetycznej.
 9. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 10.00 w kościele.
 10. Już dziś informuję, że spowiedź adwentowa przed świętami w naszej parafii odbędzie się w środę 19 grudnia od godz. 15.00 do 17.00. Zachęcam do przygotowania się i skorzystania.
 11. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 12. Za tydzień po Mszach św. przed kościołem zbiórka inwestycyjna na meble do zakrystii, którą przeprowadzą Radni Parafialni. Już dziś za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 13. Za tydzień w naszej parafii będziemy gościli O. dra Grzegorza Rurańskiego OMI, prefekta studiów w naszym Oblackim Wyższym Seminarium Duchownym w Obrze. Ojciec będzie głosił Słowo Boże, a taca przeznaczona będzie na nasze misyjne seminarium.
 14. Przypominam, że rozpoczęły się zapisy na parafialny bal karnawałowy który odbędzie się 9 lutego 2019 roku w Domu Ludowym. Zapisy w zakrystii. Cena od pary to 180 zł.
 15. Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Zagórzu poszukuje pracownika na zastępstwo do Biblioteki w Zahutyniu w godzinach pracy od 14:00 do 19:00 4 dni w tygodniu w okresie od stycznia 2019 do sierpnia 2019). Prosimy o kontakt w tej sprawie z Panią Dyrektor Anicetą Brągiel. Kontakt  telefoniczny:  602511018.
 16. Burmistrz miasta i gminy Zagórz oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Zagórzu zapraszają na II Zagórski Jarmark Bożonarodzeniowy 14 grudnia w piątek w godz. od 15.00 do 19.00 w Sali Eksploatacji PKP w Zagórzu.
 17. Intencje mszalne na ten tydzień.
 18. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz owocnego czasu Adwentu, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.