Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Adwentu

02.12.2018 r. 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczni i nowy okres zwany Adwentem – czas oczekiwania na Narodziny Chrystusa i Jego powtórne przyjście. Nowy rok duszpasterski przeżywać będziemy pod hasłem W mocy Bożego Ducha. Dziś również pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych oraz nabożeństwa w Dolinie po Mszy św. o godz. 8.30, w Zahutyniu po sumie.
 2. Dziś gościmy w naszej parafii kleryka Michała z Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. Kleryk Mateusz po Mszach św. przed kościołem będzie rozprowadzał kalendarze z których dochód przeznczony jest na utrzymanie Seminarium. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na Seminarium w Przemyślu.
 3. W okresie Adwentu zapraszamy na Roraty. Roraty dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W czasie tegorocznych Rorat poznamy postaci Głównych Patronów Polski, będziemy też zapalać siedmioramienny świecznik symbolizujący siedem stanów, oraz otrzymywać codziennie zadanie z Parafialnego Kalendarza Adwentowego i wiele innych niespodzianek, ale o tym dowiemy się w czasie Rorat. Serdecznie zapraszamy. Proszę rodziców o pomoc w przygotowaniu lampionów i zachęcanie najmłodszych własnym przykładem. Natomiast Roraty dla dorosłych z kazaniem dla dorosłych w każdą sobotę Adwentu o godz. 7.00. Po Roratach przed kościołem zostaniemy poczęstowani gorącym kakao z receptury naszego kucharza br. Krzysztofa. Zachęcam dorosłych na Roraty przygotowane specjalnie dla nich.
 4. Za tydzień w II niedzielę Adwentu 9 grudnia zostaną pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Opłatki jak i świece wigilijne w tym roku rozniosą do naszych domów 10 i 11 grudnia Radni Parafialni. Ofiary składane przy okazji nabywania opłatków zostaną przeznaczone na ogrzewanie kościołów i cele inwestycyjne. Świece Caritas są w cenie duża 12 zł, mała 5 zł. Proszę o życzliwe przyjęcie Radnych w naszych domach.
 5. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi III Róża Pani Danuty Mołczan. W Dolinie w grudniu II Róża Pani Mieczysławy Haduch.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. Odwiedziny chorych odbędą się przed świętami 14 grudnia.
 7. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy młodzieżowej w salce katechetycznej.
 8. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 10.00 w domu katechetycznym.
 9. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej. Bóg zapłać Panu Piotrowi Czaja za wykonanie świecznika na Roraty. Już dziś zapowiadam 16 grudnia zbiórkę inwestycyjną na meble do zakrystii, którą przeprowadzą Radni Parafialni.
 10. Za tydzień gościć będziemy Ojców z Prokury Misyjnej z Poznania. Będą głosić Słowo Boże. O godz. 15.00 Msza św. w intencji Przyjaciół Misji, a po niej spotkanie opłatkowe w Domu Ludowym. Zapraszamy wszystkich Przyjaciół Misji.
 11. Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych. Po Mszy św. w kościele krótkie spotkanie z rodzicami.
 12. Przypominam, że rozpoczęły się zapisy na parafialny bal karnawałowy który odbędzie się 9 lutego 2019 roku w Domu Ludowym. Zapisy w zakrystii. Cena od pary to 180 zł.
 13. Intencje mszalne na ten tydzień.
 14. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz owocnego czasu Adwentu, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.