Ogłoszenia duszpasterskie 

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 

25.11.2018 r.

 1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. W Dolinie po Mszy św. o godz. 8.30, a w Zahutyniu po Sumie wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i odmówienie Aktu Poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Za publiczne odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi II Róża Pani Teresy Tchórz. W Dolinie do końca listopada I Róża Pani Małgorzaty Gosztyła, a w grudniu II Róża Pani Mieczysławy Haduch.
 3. W środę o godz.40 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do składania swoich próśb i podziękowań do skrzyneczki na końcu ławek.
 4. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy młodzieżowej w salce katechetycznej.
 5. W piątek święto św. Andrzeja, apostoła. W tym tygodniu przypada także pierwsza sobota miesiąca.
 6. W sobotę wyjazd ministrantów na basen. Zbiórka przy domu katechetycznym o godz. 9.15.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas oczekiwania na Narodziny Chrystusa i Jego powtórne przyjście. W II niedzielę Adwentu 9 grudnia zostaną pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Opłatki jak i świece wigilijne w tym roku rozniosą do naszych domów 10 i 11 grudnia Radni Parafialni. Ofiary składane przy okazji nabywania opłatków zostaną przeznaczone na ogrzewanie kościołów i cele inwestycyjne. Świece Caritas są w cenie duża 12 zł, mała 5 zł. Proszę o życzliwe przyjęcie Radnych w naszych domach.
 8. Już dziś zapowiadam zbiórkę inwestycyjną na meble do zakrystii. Zbiórkę przed kościołem 16 grudnia przeprowadzą Radni Parafialni.
 9. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej: sery i masło.
 10. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych oraz nabożeństwa w Dolinie po Mszy św. o godz. 8.30, w Zahutyniu po sumie.
 11. Za tydzień w naszej parafii gościć będziemy kleryka Mateusza z Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. Będzie po Mszach św. przed kościołem rozprowadzał kalendarze z których dochód przeznczony jest na utrzymanie Seminarium. Taca za tydzień również przeznaczona jest na Seminarium w Przemyślu.
 12. Informuję, że rozpoczęły się zapisy na parafialny bal karnawałowy który odbędzie się 9 lutego 2019 roku w Domu Ludowym. Zapisy w zakrystii. Cena od pary to 180 zł.
 13. Intencje mszalne na ten tydzień.
 14. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.