Ogłoszenia duszpasterskie 

XXXII niedziela zwykła

11.11.2018 r. 

 1. Dziś 11 listopada 100 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zachęcam do modlitwy za naszą Ojczyznę i za poległych w Jej obronie. Dziś także decyzją Arcybiskupa Przemyskiego o godz. 12.00 we wszystkich kościołach i kaplicach Archidiecezji zabiją dzwony.
 2. W Zahutyniu także chcemy świętować 100 – lecie Niepodległości. Zapraszam na uroczystą Mszę św. o godz. 11.30. Przed Mszą św. uroczyście posadzimy dąb na pamiątkę tego wydarzenia. Po Mszy św. zapraszamy na montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły.
 3. W tym tygodniu różaniec przed Mszą św. w Zahutyniu prowadzi VI Róża Pani Krystyny Pelc. W Dolinie do końca listopada I Róża Pani Małgorzaty Gosztyła.
 4. W środę o godz.40 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do składania swoich próśb i podziękowań do skrzyneczki na końcu ławek.
 5. W imieniu Dyrekcji szkoły, nauczycieli, pracowników i uczniów zapraszam 16 listopada na uroczystość nadania Szkole Podstawowej w Zahutyniu imienia płk Władysława Beliny-Prażmowskiego. Tego dnia obchodzimy także jubileusz 80 – lecia istnienia naszej szkoły. Uroczystość rozpocznie się w naszym kościele Mszą św. o godz. 10.00. Po Mszy św. uroczyste zasadzenie dębu pamięci. O godz. 11.30 w szkole odsłonięcie tablic pamiątkowych i część artystyczna w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie wszystkich absolwentów. Niech to będzie wielkie święto nas wszystkich.
 6. Zbiórka dla ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w salce katechetycznej.
 7. Spotkanie młodzieżowej grupy wyjątkowo nie w piątek z racji uroczystości, ale w sobotę po Mszy św. wieczornej.
 8. Proboszcz w tym tygodniu od wtorku do czwartku będzie nieobecny. Pilne sprawy proszę załatwiać do poniedziałku.
 9. Już dziś zapraszam i zapowiadam spotkanie Rady Parafialnej w klasztorze w poniedziałek 19 listopada o godz. 19.00.
 10. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej.
 11. W zakrystii są do nabycia kalendarze rolnicze na 2019 rok w cenie 25 zł.
 12. Intencje mszalne na ten tydzień.
 13. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.