Ogłoszenia duszpasterskie 

XXXI niedziela zwykła

04.11.2018 r. 

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych. W Dolinie po Mszy św. o godz. 8.30 nabożeństwo, a w Zahutyniu po Mszy św. o godz. 11.30.
 2. W tych szczególnych dniach Kościół daje nam możliwość zyskiwania Odpustów.
  W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę w intencji zmarłych. Należy wyzbyć się przywiązania do grzechów nawet lekkich, przyjąć Komunię, być po spowiedzi św., czyli w stanie łaski uświęcającej. Korzystajmy jak najliczniej z tych darów, które możemy ofiarować na drogich nam zmarłych.
 3. Do 8 listopada odmawiamy różaniec z wypominkami za zmarłych z wyjątkiem niedzieli. W Dolinie o godz. 16.30, potem Msza św., w Zahutyniu o godz. 17.30 i potem Msza św.
 4. W dniach od 8 do 11 listopada młodzież z naszej parafii pod opieką br. Krzysztofa będzie uczestniczyła w XXIX Zjeździe młodzieży z oblackich parafii w Poznaniu.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek pół godziny przed Mszą św.
 6. Zbiórka dla ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w salce katechetycznej.
 7. Za tydzień w niedzielę obchodzić będziemy 100 – lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zapraszam na uroczystą Mszę św. o godz. 11.30. Przed Mszą św. uroczyście posadzimy dąb na pamiątkę tego wydarzenia. Po Mszy św. zapraszamy na montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły.
 8. W imieniu Dyrekcji Szkoły, nauczycieli, pracowników i uczniów zapraszam 16 listopada na uroczystość nadania Szkole Podstawowej w Zahutyniu imienia płk Władysława Beliny-Prażmowskiego. Uroczystość rozpocznie się w naszym kościele Mszą św. o godz. 10.00.
 9. Bóg zapłać za przygotowanie i pobożne uczestniczenie w Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Bóg zapłać za posprzątanie i przygotowanie naszej świątyni i cmentarza. Bóg zapłać za posługę Ojcom i Bratu z naszego klasztoru, Panu Organiście, służbie liturgicznej.
 10. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Zaktualizowana lista darczyńców wywieszona jest w gablocie ogłoszeń. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej: za ciasto i orzechy.
 11. Intencje mszalne na ten tydzień.
 12. W tym tygodniu z naszej parafii do wieczności powołał Bóg: śp. Wierę Trzciniecką. Wieczny odpoczynek
 13. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.