Ogłoszenia duszpasterskie

28.10.2018 r.

 1. Trwa październik miesiąc modlitwy różańcowej, nabożeństwa jeszcze tylko do środy.  W Dolinie o godz. 16.30, a potem Msza św. o godz. 17.00, w Zahutyniu różaniec o godz. 17.30, a po nim Msza św. o godz. 18.00.
 2. Dziś nasz Pan organista Tadeusz Czura obchodzi swoje imieniny. Składamy Mu najserdeczniejsze życzenia Bożego Błogosławieństwa, opieki Matki Bożej, zdrowia i opieki św. patrona. Dziękujemy za posługę w naszej wspólnocie parafialnej.
 3. W czwartek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w Zahutyniu o godz. 7.00 i 11.30 i po tej Mszy procesja na cmentarz. Na Dolinie o 8.30 i po Mszy procesja na cmentarz. Jest to święto nakazane, a więc mamy w tym dniu obowiązek uczestnictwa we Mszy św.
 4. W piątek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny, Msze św. o godz. 17.00 w Dolinie i o godz. 18.00 w Zahutyniu. W Zahutyniu Msza św. o godz. 18.00 odprawiona będzie w intencji zmarłych z naszej parafii w ciągu roku.
 5. W tych szczególnych dniach Kościół daje nam możliwość zyskiwania Odpustów. W Uroczystość Wszystkich Świętych i we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych można zyskać odpust zupełny tylko za zmarłych. Warunkiem jest wyzbycie się przywiązania do grzechów, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św. pobożne nawiedzenia kościoła lub kaplicy i odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga
  i jakiejkolwiek modlitwy w intencjach polecanych przez Ojca Świętego. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę w intencji zmarłych. Należy wyzbyć się przywiązania do grzechów nawet lekkich, przyjąć Komunię, być po spowiedzi św., czyli w stanie łaski uświęcającej. Korzystajmy jak najliczniej z tych darów, które możemy ofiarować na drogich nam zmarłych.
 6. Od 2 do 8 listopada odmawiać będziemy różaniec z wypominkami za zmarłych z wyjątkiem niedzieli. W Dolinie o godz. 16.30, potem Msza św., w Zahutyniu o godz. 17.30 i potem Msza św. Na stoliku są wyłożone kartki na wypominki. Można zabrać do domu wypełnić, abyśmy w listopadzie objęli modlitwą wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Proszę, aby wypisywać wyraźnie i nie odmieniać imion. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary. Wypominki składamy w zakrystii nie podczas Mszy św. na tacę.
 7. W tym tygodniu pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 8.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazji pierwszego czwartku z racji wypominek została przeniesiona na piątek 9 listopada.
 8. Zapraszam na spotkanie grupy młodzieżowej w piątek po Mszy św. wieczornej w domu katechetycznym.
 9. Zbiórka dla ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w salce katechetycznej.
 10. Bóg zapłać za składane w ostatnim czasie ofiary na kościół i cmentarz oraz cele inwestycyjne. Bóg zapłać za dary do kuchni klasztornej: za suszone grzyby.
 11. Intencje mszalne na ten tydzień.
 12. Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli
  i błogosławionego tygodnia, a obchodzącym w tygodniu imieniny i urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.